Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Z powodzeniem łączy pasje z życiem zawodowym. Od ponad 20 lat pracuje na rzecz miasta, które kocha.

Z wykształcenia politolog. W 1998 roku - jako 20-latek - został radnym Gdyni. Od 2009 do 2011 r. pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu piłkarek ręcznych Vistal Gdynia. W latach 2011-2018 w roli dyrektora kierował Gdyńskim Centrum Sportu. Pod jego skrzydłami aktywność jednostki znacznie wzrosła, a priorytetami stały się: rozbudowa i powszechny dostęp do bazy sportowej oraz bezpłatnych zajęć dla mieszkańców w każdym wieku, a także sportowe szkolenie dzieci i młodzieży. Był przewodniczącym rady sportu, a także odpowiadał za organizację imprez sportowych, których renoma wykracza daleko poza granice kraju. Red Bull Air Race, Gdynia Sailing Days czy IRONMAN Gdynia to marki doskonale znane kibicom.

W 2015 r. ogólnopolski serwis branżowy BiegiMasowe.pl sklasyfikował go w pierwszej dziesiątce rankingu najbardziej wpływowych ludzi polskich biegów.

W 2018 roku został powołany na pełnomocnika prezydenta ds. realizacji projektów strategicznych. W tym samym roku objął funkcję wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju. Jest jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Wojciecha Szczurka. Aktualnie skupia się na kreowaniu dalekosiężnej strategii, dzięki której Gdynia staje się jeszcze wspanialszym miejscem do życia. Tylko w pierwszym roku jego kadencji rozpoczęto realizację ponad 130 projektów na kwotę 250 milionów złotych.




Forum Sportu Lokalnego: Panel dyskusyjny: Duże wydarzenia sportowe czy bogata oferta sportowa dla mieszkańców - jak znaleźć złoty środek w zarządzaniu sportem w mieście?

  • Organizacja dużych wydarzeń sportowych w regionie - zalety i wady.
  • Jak szacować koszty i korzyści, związane z organizacją dużych wydarzeń sportowych?
  • Jak przygotować miasto do organizacji dużych wydarzeń sportowych?
  • Co powinna zawierać oferta sportowa miasta?

Dostępne pakiety dla tej prelekcji:


Zarejestruj się już teraz!

Powrót do strony głównej